Warto wiedzieć, że obecnie wybór odpowiedniego adwokata jest znacznie trudniejszym zadaniem, niż mogłoby się wydawać. Nie wszyscy wiedzą, jakie kwestie powinno się wziąć pod uwagę przez podjęciem ostatecznej decyzji. Czym powinna wyróżniać się kancelaria adwokacka w Olsztynie?

Czy adwokat z polecenia będzie dobrym rozwiązaniem?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że znaczna większość osób w pierwszej kolejności pyta członków rodziny, a także znajomych czy nie znają przypadkiem adwokata godnego polecenia. Jeżeli przyjaciel w przeszłości korzystał z usług prawnika, a także był bardzo zadowolony ze współpracy, nie będzie miał problemu z poleceniem go.

Należy jednak mieć świadomość, że prawo jest dziedziną niezwykle rozbudowaną i złożoną. Z kolei radcy prawni czy adwokaci specjalizują się w określonych dziedzinach. W najprostszym możliwym ujęciu oznacza to, że prawnik, który pomógł sąsiadowi uzyskać odszkodowanie może nie poradzić sobie w sprawie rodzinnej czy karnej.

Adwokat powinien poinformować potencjalnego klienta, że nie specjalizuje się w sprawie, w której ten się do niego zgłosił. Najlepsze kancelarie prawne w takich sytuacjach rekomendują specjalistów po fachu

Dlaczego doświadczenie w zawodzie ma istotne znaczenie?

Doświadczenie adwokata i kancelarii prawnej jest kolejną kwestią, którą trzeba wziąć pod uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji. Jak wiadomo, im większe doświadczenie ma prawnik, tym istnieje większe prawdopodobieństwo, że miał styczność z różnymi sprawami, a także miał przyjemność reprezentowania w siądzie klientów z różnymi problemami.

Ponadto adwokaci z ogromnym doświadczeniem przeważnie są na bieżąco ze zmianami prawnymi, potrafią odpowiednio interpretować poszczególne przepisy prawne. Warto jednak wiedzieć, że cena określonych usług będzie wyższa w porównaniu do początkującego adwokata. 

Opinie klientów

Jak wiadomo, nie tylko zadowoleni, ale również niezadowoleni klienci bardzo chętnie będą dzielili się w internecie swoimi opiniami dotyczącymi współpracy z kancelarią prawną. Zalecane jest jednak podejście z dystansem do opinii publikowanych na portalach społecznościowych. Godny uwagi jest fakt, że ich autorami mogą być fikcyjne konta. Oznacza to, że pozytywne opinie mogą być napisane przez pracowników danej kancelarii.

Z kolei autorami negatywnych może być konkurencja. Zdecydowanie najlepszym możliwym rozwiązaniem będzie dokładne zapoznanie się z profilem publikującym opinie. Jeżeli będzie znajdowało się tylko imię i nazwisko bez zdjęcia, najprawdopodobniej jest to fikcyjne konto. 

Zakres wsparcia kancelarii prawnej

Osoby, które chcą znaleźć adwokata, który pomoże im w sprawie rodzinnej, powinny wcześniej zweryfikować, jaki zakres wsparcia może on zaoferować. Zalecane jest rozpoczęcie współpracy z kancelarią prawną, które będzie specjalizowała się w bardzo wąskiej dziedzinie. Potencjalny klient może mieć dzięki temu całkowitą pewność, że obsługiwała wcześniej podobne sprawy do tej, z którą on przyszedł. 

Cena 

Nie warto sugerować się najniższą ceną. Należy w pierwszej kolejności porównać ceny kancelarii prawnych w Olsztynie za poszczególne usługi. Następnie zalecane jest sprawdzenie, jakimi sukcesami mogą poszczycić się adwokaci. Jeżeli dana kancelaria prawna wyróżnia się ponadprzeciętną liczbą wygranych spraw z danej dziedziny, to wyższa cena jest jak najbardziej uzasadniona. Tak jak zostało już wspomniane wcześniej, kancelarie z większym doświadczeniem będą miały wyższe ceny za swoje usługi.