Wszyscy doskonale wiedzą o tym, jak bardzo istotnym meblem w każdym mieszkaniu jest stół. To przy nim siada cała rodzina podczas świąt i innych ważnych uroczystości. Stół to miejsce, przy którym najchętniej spotykamy się w porze kolacji po męczącym dniu pracy. Przy stole najlepiej smakują niedzielne, rodzinne śniadania. Miejsce stołu jest w jadalni, w kuchni albo też w salonie. Warto wspomnieć o rozmaitych stołach, które mogą służyć także do pracy lub do nauki. Jednym słowem stół to niezwykle istotny mebel, który powinien być idealnie wkomponowany w wystrój wnętrza. W poszukiwaniu stołu idealnego wiele osób niejednokrotnie natrafia na sporo problemów. Nie tak łatwo bowiem jest odnaleźć na rynku stół z naszych marzeń. Blat i nogi do stołów tylko tyle Ci potrzeba.

A może by tak samodzielnie stworzyć stół perfekcyjny?

Pomysł wydaje się być znakomity. I wcale w tym przypadku nie musimy zdawać się na wykonanie stołu na wymiar w specjalistycznym zakładzie meblarskim. Coraz więcej bowiem producentów meblowych posiada w swojej ofercie różnorodne nogi do stołów. Najistotniejsza tak naprawdę w przypadku każdego stołu jest idealnie dopasowana do wnętrza jego podstawa. Często pragniemy wkomponować stół w wolną przestrzeń i tracimy sporo czasu na poszukiwanie produktu optymalnego.

Właściwe nogi do stołu z powodzeniem możemy wybrać sami, a następnie jedynie dopasować do nich właściwy blat na miarę. Wybrana przez nas podstawa do stołu sprawi nam ponadto niewątpliwie również ogromną satysfakcję ponieważ będąc już w jej posiadaniu stajemy się tak naprawdę prawdziwymi kreatorami swojego własnego, meblarskiego stylu w mieszkaniu.

Jak wybrać odpowiednie nogi do stołów?

Najczęściej samodzielne podstawy do stołów wykorzystywane są w branży hotelarskiej i gastronomicznej. Dzięki nim na dużej powierzchni możliwe jest stworzenie zespołu takich samych stołów, które idealnie będą się prezentować we wnętrzu i będą posiadały optymalne wymiary. Zaletę tego prostego oraz niezwykle praktycznego rozwiązania coraz częściej doceniają również osoby prywatne. Na jakie nogi do stołu się zdecydować? Wybór początkowo może nie wydawać się prosty ze względu na bardzo wszechstronną ofertę. Odpowiadając sobie jednak na podstawowe pytania już po niedługim czasie z pewnością będziemy wiedzieć, która podstawa do stołu interesuje nas najbardziej. Przede wszystkim musimy zdecydować się na nogi do stołów o określonej wysokości: obniżonej, standardowej bądź podwyższonej.

Następnie powinniśmy uwzględnić kształt, rozmiar oraz wagę blatu, w który zamierzamy się zaopatrzyć i pod te właściwości dobrać odpowiednie nogi do stołu. W tym przypadku istotne może okazać się to, z jakiego materiału jest wykonana podstawa do stołu. Dobierając interesujące nas podstawy do stołów na pewno warto skorzystać z uwag i pomocy specjalistów od sprzedaży. Ostatecznie bardzo ważny jest też oczywiście efekt wizualny. Wybrana podstawa stołu musi nie tylko być praktyczna i funkcjonalna, ale także ma się nam podobać. W ofercie rynkowej dostępne są także składane typy nóg do stołów, które na co dzień pozwalają na zaoszczędzenie miejsca w pomieszczeniu.

Mini przegląd asortymentu podstaw stołowych

Najbardziej solidne, stabilne i wytrzymałe są różnego rodzaju żeliwne nogi do stołów, wśród których zdarzają się modele bogato i atrakcyjnie zdobione. Inne, wyjątkowo trwałe podstawy do stołów są wykonane ze stali oraz z wysokiej jakości drewna. Na szczególną uwagę zwracają podstawy przykręcane do podłoża, które mogą mieć na przykład zastosowanie na tarasach lub w przydomowych ogródkach. Wybrane przez nas nogi do stołu mogą także być wykonane z aluminium lub z metalu. Zdecydować się możemy również na nowoczesną podstawę w formie ramowego stelażu. Gdy planujemy inwestycję w ciężki blat o pokaźnych rozmiarach wówczas najbardziej odpowiednia okaże się podstawa do stołu przeznaczona do dużych blatów.